Neler yeni

Windows 10 Version 1511 AIO (32&64) (TÜM SÜRÜMLER) [TÜRKÇE]

ISADAMI

I S A D A M I
Yönetici
1 Şub 2013
20,738
229
63
Windows 10 Version 1511 AIO (32&64) (TÜM SÜRÜMLER) [TÜRKÇE]
TÜM SÜRÜMLER TEK DVD FARKIYLA + TARAFIMIZCA HAZIRLANMIS AIO DVD
YEPYENI ARAYÜZÜYLE VE PERFORMANSIYLA WINDOWS 10 SIZLERLE

10 IN 1 AIO SÜRÜM :-
32 BIT & 64 BIT BÜTÜN SÜRÜMLER TEK DVD'DE!!
*YENI* "VERSION 1511" AIO SÜRÜM ILE BIRLIKTE


NET FRAMEWORK 3.5 AKTIF HALE GETIRILMISTIR!!
2 ADET YENI GÜNCELLEME SISTEME ENTEGRE EDILMISTIR~~ Program Bilgisi ~~
Yapı: 10586.11 (VERSION 1511) RTM
Windows Sürümü: 10 Version 1511 FINAL AIO (32 & 64)
Dil: ORIJINAL TÜRKÇE (MSDN)
Yapımcı: uLuBeY / SGN
Boyut : 4.94 GB (32BIT & 64BIT) [WIM] [DVD]
Boyut : 3.84 GB (32BIT & 64BIT) [ESD] [DVD]
Sunucu: Turbobit.net + Hitfile.net + Uploaded.net
Durum: Yüklendi


IÇERIGINDE YER ALAN SÜRÜMLER;;
10 IN 1 SÜRÜM (10 SÜRÜM BIRARADA)

Windows 10 Home (32 & 64)
Windows 10 PRO (32 & 64)
Windows 10 Enterprise (32 & 64)
Windows 10 Education (32 & 64)
Windows 10 Single Language (32 & 64)
--------------

AIO SÜRÜM BILGILERI / SISTEM OZELLIKLERIOrijinal Windows 10 Version 1511 MSDN Sürümleri Kullanılmıştır

Sistem hazırlanırken MSDN sürümler kullanılmıştır. Sisteme herhangi bir ek bileşen eklenmemiş veya çıkartılmamıştır. Özenle hazırlanmış bir sistem olup, aşağıda belirtilen uygulamalar yapılmıştır.Version 1511 Sürümü Çıktıktan Hemen Sonra Sunulan Güncellemeler

Version 1511 sürümü sunulduğu gün (12 Kasım 2015) ve hemen birkaç gün sonrasında Microsoft tarafından iki adet güncelleme gelmiştir. Bu güncellemeler "KB3103688" ve "KB3118754" isimli güncellemelerdir. Bu güncellemeler ile birlikte "Windows 10 Version 1511" sürümü "10586.0" dan "10586.11" olarak güncellenmektedir. Sistem kararlılığı açısından önemli olan bu güncellemeler AIO sistemimize DISM yöntemi ile orijinal şekilde entegre edilmiştir. Sistemi ilk kurduğunuzda Arama bölümüne "winver" yazip gelen dosyaya tikladiğinizda "10586.11" olarak göreceksiniz..NET Framework 3.5

Microsoft Windows 8 ve Windows 10' da .NET Framework 3.5 sürümü mevcut olup aktif değildi. Bu da .NET Framework 3.5 ile çalışan bazı eski uygulamaları çalıştırmakta zorluk yaşatıyordu. Bundan dolayı .NET Framework 3.5 sistemde aktif hale getirilmiştir. Aktif hale getirildiğini görmek için Windows 10 Version 1511 kurulumu tamamlandıktan sonra aşağıdaki yolu takip edip etkinleştiğini görebilirsiniz;
"Denetim Masası -> Program Kaldır -> (Sol Bölümden) Windows özelliklerini aç veya kapat" bölümüne tıklayıp açılan sayfada .Net Framework 3.5 sürümünün etkin olduğunu göreceksiniz.
2 AYRI DVD HAZIRLANMISTIR!!

Windows 10 Version 1511 AIO iki ayrı DVD şeklinde hazırlanmıştır. "WIM" ve "ESD" sıkıştırma yöntemleriyle hazırlanmıştır. Bu iki ayrı sıkıştırma tekniği hakkında detaylı bilgi için konumuzun en altındaki ("ESD" VE "WIM" SIKIŞTIRMA ILE ILGILI BILINMESI GEREKENLER) bölümüne bakınız.

Windows 10 Version 1511 AIO (32 BIT & 64 BIT)
Windows 10 Version 1511 hazırlanmasında orijinal sıkıştırma yöntemi olan "WIM" tekniği uygulanmıştır. Bu teknik her bilgisayara sorunsuz kurulabilmektedir. Ve microsoft' un her işletim sisteminde kullandığı dosya sıkıştırma yöntemidir. DVD boyutu 4.94 GB' tır. Dolayısıyla bir DVD boyutunu aşmaktadır.

Windows 10 Version 1511 AIO (32 BIT & 64 BIT) (ESD)
%25 daha fazla sıkıştırmaya olanak tanıyan ESD sıkıştırma tekniği ile hazırlanmış DVD' dir. Bu DVD' nin boyutu sıkıştırıldığı için GB'tir. Yeni sisteme sahip kullanıcılar ve ESD ile hazırlanmış bir sistemde kurulumda "HDD Bulunamadı" uyarısı almadan sorunsuz kurulum yapabilenler için hazırlanmıştır. Diğer sürüm ile bütün özellikleri aynıdır. Tek farkı bahsettiğimiz gibi daha fazla sıkıştırılmış olmasıdır. Boyutunun azalmış olması sebebiyle DVD' ye rahatlıkla yazdırabilirsiniz.UEFI DESTEGI

Bu konumuzda yer alan iki DVD' nin de UEFI desteği yoktur. Çünkü UEFI desteği sadece 64 BIT sistemlerde mevcuttur. 32 BIT sistemlerle birlikte UEFI desteğinin olması için çift Boot.wim dosyasi kullanılması gerekmektedir. Zaten 32 BIT sistemlerin UEFI sistemi desteklememesi nedeniyle 32 BIT ve 64 BIT sürümlerin yer aldığı DVD' ye çift Boot.wim uygulamasının gereksiz olduğunu düşünmekteyiz. Bu yüzden UEFI sistemi ayrı olarak sunmaktayız. Eğer UEFI bir sistem arıyorsanız sitemizdeki aşağıdaki konuyu ziyaret ediniz.

Windows 10 Version 1511 AIO (64 BIT) (TÜM SÜRÜMLER) [UEFI] [TR]
---------------

WINDOWS 10 SISTEM ÖZELLIKLERI;

Teknoloji devi Microsoft, uzun süredir merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10'un RTM sürümünü yayınladı. Eski sürümlerden izler taşıyan Windows 10, yeni bir başlat menüsü ile karşımıza çıkıyor. Microsoft'un akıllı asistanı Cortana'yı da destekleyen işletim sistemi, farklı cihazlarla senkronize bir biçim de kullanılabiliyor.

Internet Explorer'ın yerini alan yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge ise Windows 10'un en dikkat çeken yenilikleri arasında.
CORTANA GELIYOR;

Google Now ve Apple Siri karışımı bir akıllı asistan olan Cortana, açıklandığı üzere Windows 10 tabanlı bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Cortana, kullanıcılarından aldığı veri ve bilgileri değerlendirerek akıllı bildirimlerde bulunuyor ve Cortana’yla hem yazılı hem de sesli iletişim kurulabiliyor ancak Microsoft’un en iddialı yeni ürünlerinden Cortana’yı Türkiye’de ve Türkçe dil seçeneğiyle kullanmak maalesef mümkün değil. Fakat ileride Türkçe dil desteği eklenerek Türkiyede kullanıma açılacaktır.INTERNET EXPLORER IN EVRIMLEŞMIŞ HALI: MICROSOFT EDGE;

Chrome ve Firefox karşısında çok kan kaybeden Internet Explorer, Windows 10’da Microsoft Edge adıyla karşımıza çıkıyor ve gerçekten hızlı bir kullanım sunuyor. Sık kullanılanlar, okuma listesi gibi özellikleri içeren menüyü isterseniz sağ tarafa sabitleyip siteleri ekranın sol kısmında görüntüleyebiliyorsunuz. Edge’e eklenen okuma modu makaleleri metin tipine indirgeyerek kolay okuma yapmanızı sağlıyor.

Edge’i rakiplerinden ayıran yanı ise not alma özelliği. Bu özellik ile gezindiğiniz siteler üzerinde not alıp, metinlerin altını çizebiliyor, site üzerinde işaretlemeler yapabiliyorsunuz.


IKISI BIR ARADA CIHAZLAR ICIN CONTINUUM MODU;

Windows 10 mobil cihazlarla uyumlu olduğu için "Continuum" adlı bir özellik sunuyor. Bu özellik ikisi bir arada cihazlarda, uygulama deneyimlerini ve klavye, fare, dokunmatik geçişlerini kolaylaştırıyor. Yani masaüstü bir cihazdan tablete geçişi veya tam tersini mümkün olduğunda akıcı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Bilgisayarınızı klavyeden ayırdığınızda ekran hemen tablet moduna geçerek büyük uygulama ikonlarıyla sizi başbaşa bırakıyor. Dilerseniz bu değişimi her defasında kendiniz de elle yapabiliyorsunuz. Yani ekranı klavyeden ayırsanız da masaüstü modda çalışamaya devam edebiliyorsunuz.
YENI KLAVYE KISAYOLLARI VE SANAL MASAÜSTÜ;

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının daha hızlı bir deneyim yaşaması için bazı yeni klavye kısayolları da sunuyor. Örneğin: Windows+Sol ok çifti aktif pencereyi sola, Windows+Sağ ok çifti de aktif pencereyi sağa dayamayı sağlıyor. Böylece ekranı tam olarak ikiye bölmüş gibi çalışabiliyorsunuz.

Görev çubuğundaki "Görev Görünümü" olarak adlandırılan üçlü pencere ikonuna tıkladığınızda pencereleri sıralanmış şekilde görebiliyorsunuz. Windows+Ctrl+D kombinasyonunu kullanarak oluşturacağınız yeni masaüstü menülerinde de farklı pencereler için farklı sanal masaüstü görünümleri oluşturabiliyorsunuz. Örneğin: bir masaüstünde tasarım pencerelerini bir başkasında ofis dökümanlarını kullanmak için ayarlayabilirsiniz.


WINDOWS HELLO VE PASSWORD;

Windows Hello, biyometrik kimlik tanıma sistemiyle Windows 10 cihazlarına şifresiz giriş yapabilmenin önünü açıyor ancak bu özelliği kullanabilmeniz için cihazınızın ilgili sensörlere (parmak izi okuyucu, ışıklandırılmış kızıl ötesi algılayıcı vb. biometrik algılayıcılar) sahip olması gerekiyor. Windows Passport ise 3. parti uygulamalara veya sitelere hızlıca giriş yapılabilmesini sağlıyor.

XBOX OYUNCULARI IÇIN CENNET;

Microsoft, Windows 10 ile birlikte oyun severleri memnun edecek bir girişimde bulundu. İlk defa hayata geçirilen resmi Xbox entegrasyonu ile Xbox one oyunları Windows 10 yüklü bilgisayarlara aktarılabilecek.

-----------

VIDEOLAR;
-----------

SÜRÜM BILGILERI;

Windows 10 ile birlikte karşımıza "4 Adet" DVD sürümü çıkmıştır, Bunlar;

Windows 10 Multiple Editions (Home ve Pro İçerir)
Windows 10 Enterprise
Windows 10 Enterprise LTSB
Windows 10 Education


Yukarıda bahsettiğimiz sürümler arasında birtakım farklılıklar vardır. Bu farklılıklar kişisel tercihlere göre değişebilmektedir. "Multiple Editions" sürümde "Windows 10 Home" ve "Windows 10 PRO" sürümü mevcuttur. Bu sürümler arasındaki farklılıklarda şu şekildedir;

Windows 10 Home: Bu sürüm PC’ler, tabletler ve 2si1 arada cihazlarda son kullanıcılar için tasarlanmış olup aşina olduğunuz başlat menüsü, bireysel asistan Cortana, yeni web tarayıcısı Microsoft Edge, XBOX entegrasyonu, Continuum gibi tüm özellikleri içeren bir sürüm olacak.

Windows 10 PRO: ise yine PC’ler, tabletler ve 2si1 arada cihazlar için dizayn edilmiş olup Windows 10 Home’daki özelliklere ek olarak küçük ölçekteki işletmelerin ihtiyacı olan cihazların ve uygulamaların merkezi yönetilmesi, kritik iş verilerinin korunması, çalışanların mobilitesine olanak sağlayan birçok kurumsal özellikle geliyor.

Windows 10 Enterprise: ise orta ve büyük ölçekteki kurumların ihtiyaç duyduğu ileri güvenlik ve yönetim özelliklerini sunuyor ve kurumsal ölçekte kullanılan sürüm olmaya devam ediyor.

Windows 10 Enterprise LTSB: Windows 10 Enterprise LTSB sürümü sadece kritik güncelleştirmeleri alacak, diğer güncelleştirmeleri almayacak şekilde tasarlandı. Normal Enterprise özelliklerinin tamamının geldiği bu sürümde farklı olarak güncelleştirmelerden sadece kritik güncelleştirmeler alınmaktadır.

Windows 10 Education: Okullar, kolejler ve üniversiteleri hedef alan bir sürümdür. Windows 10 Enterprise’ın tüm özelliklerine sahiptir. Farklı olarak sadece Akademik Lisanslama kapsamında temin edilebilir.


:: DETAYLI BILGI ICIN ::
WINDOWS 10 SÜRÜMLERI VE FARKLILIKLARI NELERDIR! KONUSUNU ZIYARET EDINIZ!!
http://www.sgntr.org/viewtopic.php?f=382&t=39344

MASAÜSTÜ SIMGELERINI NASIL AÇABILIRIM?; (IPUCU)

MASAÜSTÜNDEYKEN SAG TIKLAYIN. KIŞISELLEŞTIR, TEMALAR, MASAÜSTÜ SIMGE AYARLARINDAN YAPABILIRSINIZ. TABI ÖNCE WINDOWSUNUZU ETKINLEŞTIRMENIZ GEREKIR.

-------------

"ESD" VE "WIM" SIKIŞTIRMA ILE ILGILI BILINMESI GEREKENLER;

A - "ESD" Nedir?
ESD Microsoftun geliştirmiş olduğu, %25 ekstra sıkıştırma olanağı veren sıkıştırma yöntemidir. ESD formatı daha yüksek sıkıştırma sağlar. Buna bağlı olarak da aşağıda bahsedeceğimiz "WIM" sıkıştırma ile yapılan DVD boyutundan daha düşük bir boyut sağlamaktadır.

B - "WIM" Nedir?
WIM Microsoftun Windows Vista'dan itibaren kullanmakta olduğu (Vista, Win7, Win8, Win10) dosyaları sıkıştırma (compress) yöntemidir. Normalde Windowsun kurulduktan sonraki yaklaşık 10 GB' lık bir dosya topluluğunu derleme ve sıkıştırma ile (Wim Yansıması) Yaklaşık 2-3 GB boyutlarına (sürümlerde farklılık gösterir) düşürmek için tasarlanmıştır.

C - Neden "ESD" Ile "WIM" Ayrı Ayrı Iki DVD Olarak Sunuluyor?
Windows'un normal olarak sunduğu DVD lerde yer alan WIM tekniği bütün PClerde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Yani kurulum sırasında WIM yansımasını açamama hatası vb.. vermemektedir. Oysa ki "ESD" sıkıştırma tekniği eski donanım yapılarına sahip bazı bilgisayarlarda kurulum sırasında "ESD" yansımasını açamadığından kurulumda hata verebilmektedir. Biz şuana kadar yaptığımız testlerde böyle bir sorunla da karşılaşmadık. Tabi bu her eski PC de kurulacak anlamına da gelmiyor.

D - "WIM" Veya "ESD" Sürümlerinden Hangisini Seçmeliyim?
Eğer sisteminiz yeni donanımsal özelliklere sahipse boyutu daha düşük olan "ESD" sürümü seçebilirsiniz. Eğer eski bir sisteme kurulum yapılacaksa "WIM" sürümü seçmeniz daha faydalı olacaktır.
-----------

Minimum Sistem Gereksinimleri;

Islemci: 1 GHZ veya daha yüksek bir işlemci
Ekran Kartı: WDDM sürücülerine sahip DirectX 9 destekli ekran kartı
RAM: 1 GB (32 BIT), 2 GB (64 BIT)
HDD: 16 GB (32 BIT), 20GB (64 BIT)


----

:- SGNLIVE KALITESIYLE, GERCEGIN TA KENDISIYLE!! -:
... BEKLENEN ISLETIM SISTEMI "WINDOWS 10 VERSION 1511 AIO" SIZLERLE ...KURULUMU TAMAMLAYIP, ASAGIDAKI AKTIVASYON ARACIYLA AKTIVE EDIN!!

-----

.,, MICROSOFT TOOLKIT 2.6.B.4 FINAL ,,.
..ICERISINDEKI OKU-KURULUM DOSYASINA GÖRE KURUN..
AKTIVASYON DOSYASININ KURULUMU SIRASINDA INTERNET BAGLANTINIZ ACIK OLMALIDIR, KAPATMAYINIZ!!
AKSI TAKTIRDE AKTIVASYON ISLEMI BASARISIZ OLACAKTIR!


-: GÜVENLIK PROGRAMINIZI KAPATIP, INDIRIP, KURUN!! :-

http://turbobit.net/owocyj0ygajt/MTLKT.2.6.B.4.uLuBeY.rar.html
http://www.hitfile.net/99bS/MTLKT.2.6.B.4.uLuBeY.rar.html
http://uploaded.net/file/owt21d7c/MTLKT.2.6.B.4.uLuBeY.rar

--------

"ESD" VE "WIM" NEDIR NE ISE YARAR?;

AYRINTILI BILGI: KONUDA YER ALAN "ESD" VE "WIM"
SIKISTIRMA TEKNIGI ILE ILGILI BILINMESI GEREKENLERDE!!


----------

Windows 10 Version 1511 AIO (32&64) (TÜM SÜRÜMLER) [TÜRKÇE]
tr_windows_10_aio_version_1511_dvd_201115.iso
MD5 : BFDEE0095CB64F5E55E16D364F309D21
SHA1 : 2C15F0A3DA78C53A1B675AB353635FC857D17D93
CRC : A01EFBA1


Turbobit.net Linki (32 BIT & 64 BIT)

http://turbobit.net/kp048vbnfkp7/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part1.rar.html
http://turbobit.net/9xgd1rkxuao6/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part2.rar.html
http://turbobit.net/6h515ub95nze/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part3.rar.html
http://turbobit.net/utcnrv6236u0/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part4.rar.html
http://turbobit.net/g7klvka95etd/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part5.rar.html

Hitfile.net Linki (32 BIT & 64 BIT)

http://www.hitfile.net/aHac/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part1.rar.html
http://www.hitfile.net/aHa5/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part2.rar.html
http://www.hitfile.net/aHaS/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part3.rar.html
http://www.hitfile.net/aHbx/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part4.rar.html
http://www.hitfile.net/aHcw/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part5.rar.html

Uploaded.net Linki (32 BIT & 64 BIT)

http://uploaded.net/file/ztcfpgvl/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part1.rar
http://uploaded.net/file/lw399q3n/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part2.rar
http://uploaded.net/file/ejyi5n95/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part3.rar
http://uploaded.net/file/n6wfwzvw/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part4.rar
http://uploaded.net/file/kzl9d8jy/WNON1511AIOGN.uLuBeY.part5.rar

--------

Windows 10 Version 1511 AIO (32&64) (TÜM SÜRÜMLER) [TÜRKÇE] [ESD]
tr_windows_10_aio_esd_version_1511_dvd_201115.iso
MD5 : 39A3A0E188C42FB69F2DC932E9B68E6A
SHA1 : A9099509D9E96358D5A98D6AC523396E87620634
CRC : 4FB577D7


Turbobit.net Linki -ESD (32 BIT & 64 BIT)

http://turbobit.net/o3l730m4dqbu/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part1.rar.html
http://turbobit.net/cslfr3g5cf8r/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part2.rar.html
http://turbobit.net/1s4mmhhg9uai/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part3.rar.html
http://turbobit.net/kbldozwkepsp/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part4.rar.html

Hitfile.net Linki -ESD (32 BIT & 64 BIT)

http://www.hitfile.net/aJlT/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part1.rar.html
http://www.hitfile.net/aJfz/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part2.rar.html
http://www.hitfile.net/aJkf/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part3.rar.html
http://www.hitfile.net/aJjH/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part4.rar.html

Uploaded.net Linki -ESD (32 BIT & 64 BIT)

http://uploaded.net/file/i870hn4d/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part1.rar
http://uploaded.net/file/1hrqovzx/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part2.rar
http://uploaded.net/file/vdi7lglr/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part3.rar
http://uploaded.net/file/xxmd3344/WNON1511AIOESD.uLuBeY.part4.rar

Windows 10 Version 1511 AIO (64 BIT) (TÜM SÜRÜMLER) [UEFI] [TR]

 

Üst Alt