Neler yeni

Denizyildizi hikayesi

SuiKaSt

Yeni Üye
5 Ocak 2016
80
0
0


Bir yazar yazı yazmak için okyanus sahillerinden birine gitmişti. Sahilde yazı yazmayı çok seviyordu. Çünkü deniz manzarası ve sesi onun kafasını tamamen boşaltıyor ve kendini çok iyi hissediyordu. Yazılarını genelde balkonda deniz manzarasına karşı yazardı.
İlerleyen zamanlarda sahilde bir genç gözüne takıldı. Genç sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapıyordu. Ve sonra bir şeyin daha farkına vardı. Genç her gece hep aynı saatte geliyor, saatlerce sahilde garip hareketler yapıyor ve gidiyordu. Yazar artık yazı yazmayı bırakmış her gece genci izliyordu.
Bir gece yine daktilosunu masanın üzerine koydu, bir fincan kahve aldı ve yazısına başladı. Tam o sırada yine genç çıkageldi. Artık merakı o kadar çoğalmıştı ki dayanamayıp sahile gencin yanına indi. Biraz yaklaşınca, gencin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa attığını fark etti. Gence bunu niye yaptığını sordu.
Genç adam birazdan suların çekileceğini, eğer bunu yapmazsa, sahile vuran denizyıldızlarının öleceğini söyledi. Yazar gözünü sahile, uçsuz bucaksız kumlara çevirdi. Milyonlarca denizyıldızı sahili doldurmuştu. Gencin çabasının ne kadar da beyhude olduğunu düşündü ve kendi kendine gülümsedi.
Genç adama, sahile vuran milyonlarca denizyıldızını gösterdi ve “Her gece boşuna uğraşıyorsun. Bak sahilde milyonlarca var. Ne fark eder ki?” dedi.
Genç, yere eğildi, yerden bir denizyıldızı aldı, denize attı. Ve yazara dönüp, “Bak onun için fark etti” dedi. O geceden sonra sahilde, artık iki adam dans eder gibi garip hareketler yapıyordu.
 

Üst Alt