Sevgili Balıklar; 2016 yılında sizin için kariyer, itibar ve ilişkiler ön planda olacak. Her ne kadar bu alanlarda zorluklar yaşayabilecek olsanız da mücade etmeyen karşılığını alamaz. Ön planda olacaksınız ve işiniz çok kolay olmayacak.

İlişkiler ve iş birlikleri

2016 senesi size evlilik, ortaklık ve iş birliği alanlarında şans getirebilir sevgili Balıklar. Bu sene evlenebilir, ortaklık kurabilir, mevcut ilişkilerinizi yeni bir sürece taşıyabilir, konum olarak sizden daha iyi bir partnerle birlikte olabilir veya farklı kültürlerden kişilerle ilişki ve iş birliği kurabilirsiniz.

Geçtiğimiz Ağustos ayının ikinci haftasından beri 7.evinizde bulunan ve Başak burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, 2016 yılında, Eylül’ün ikinci haftasına kadar ikili ilişkilerde size fırsatlar sunacak ve sizi koruyacak. Halihazırda bir ilişkiniz varsa onu yeni bir seviyeye çıkartabilir, yeni ve ciddi bir ilişkiye veya iş birliğine başlayabilir, yeni fırsatlar elde edebilir, sorunları aşabilir, şanslı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte teknolojik cihazlar ve internet de ilişkilerinizi olumlu etkileyecek. Bu yıl size yük olduğunu hissettiğiniz, sizi aşağıya çeken insanlardan da uzaklaşma kuvvetini kendinizde bulabilirsiniz. İş hayatınızla ilgili ilişkiler, belki bir ofis aşkı karşınıza çıkabilir. Sevgili Balıklar, bu sene kendinizden daha varlıklı veya statüsü yüksek kişilere karşı ilgi duyabilirsiniz.

Jüpiter, Eylül ayının ikinci haftasından itibaren 8. evinizi koruma altına alacak. Kredi, miras, nafaka, sigorta, prim, burs, komisyon gibi konuları temsil eden bu evde Jüpiter size yeni fırsatlar da sunacak. Yani borçlarınızdan kurtulabilir, nafaka ve miras konularına şanslı olabilir veya alacaklarınız varsa onları tahsil edebilirsiniz. Spritüel konulara da ilgi duyarak kendinizi yeniden keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Kariyer hayatına dikkat


Aynen geçen sene olduğu gibi, bu yıl ve önümüzdeki iki yıl boyunca da eğitici ve zorlayıcı gezegen Satürn; itibar, otoritelerle ilişkiler, iş, iletişim ve yönetim konularında size yeni şeyler öğretirken bir yandan da zor ve olgunlaştırıcı derslerini vermeye devam edecek. Bu süre zarfında daha iyi bir pozisyona geçebilirsiniz ve tüm gözler üzerinizde olabilir. Bu sebeple geleceğe dair endişe duyabilir ve karamsarlığa da düşebilirsiniz. Sorumluluklarınız artabilir veya itibarınızı tehlikeye düşürecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda, tüm yaşadıklarınızın sizi yeni tecrübelerle daha iyi bir geleceğe taşıyacağını sakın unutmayın. Sektörünüzde veya bulunduğunuz çevrede isminiz duyulacak ve yeriniz daha da sağlamlaşacak. 17 Nisan – 29 Haziran tarihleri arasında daha fazla zorlukla karşılaşabilir ve bazı şeyleri tekrar gözden geçirerek değiştirebilirsiniz. 2 Ağustos – 27 Eylül tarihleri arasında da işleriniz daha kolay ilerleyecek. Doğum tarihiniz Şubat ayında ise yılın ilk aylarında bu zorlukları yaşayacaksınız. Otoriter kişilerle ilişkilerinize dikkat edin.

Fakat tüm bu iş yükü arasında sağlığınıza da dikkat etmelisiniz ve enerjinizi dikkatli kullanmalısınız. Tüm bu iki yıllık süreçte yeni ilgi alanları edinebilir, kendinizi geliştirebilir, eğitim hayatınıza geri dönebilir veya özgeçmişinizi kuvvetlendirebilirsiniz. Satürn, sizi güçlendirir, sınıfta bırakmak istemez. Bu sebeple umudunuzu yitirmeden her olayı bir fırsat gibi değerlendirmeli, kariyeriniz için öenmli adımlar attığınızı düşünmeli ve bu şansı iyi kullanmalısınız.

Sosyal ilişkiler

Son yıllarda Plüton tarafınızdan sınava tabi tutulan arkadaşlık ilişkilerinizde bu yıl da bu süreç devam ediyor. Bazı arkadaşlık ilişkileriniz son yıllarda sona ererken hayatınıza yeni arkadaşlıklar da girdi. Eylül ayına kadar yeni arkadaşlıklar kurma ve yeni çevrelere girme ihtimali yüksek. Bu da size kendinizi iyi hissettirecek. 5 – 9 Mart doğumlu Balıklar, yeni kazanımlar elde edecekleri faydalı arkadaşlıklar edinebilirler. Bu yeni çevreler, hayatlarındaki tekdüzeliğe de bir son verecek.

Finansal sürprizler

Para evinizden geçişi, sürprizler gezegeni Uranüs’ün bu sene de devam ediyor. Daha önceki yıllarda Uranüs’ün etkisiyle önemli fırsatlar elde etmediyseniz de yakında edeceksiniz veya farklı yollarla para kazanacaksınız. Teknolojik cihaz alabilir, bu alanda yatırımlar yapabilir veya internet veya medya üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Teknoloji bilginiz maddi kazanç anlamında öne çıkacak. Her ne kadar Plüton’un Oğlak’ta olması maddi anlamda fırsatlar yaratsa da Satürn’ün açıları beklenmedik kayıplara da neden olabilecek. Bu sebeple harcamalarınıza dikkat etmeli ve büyük borçların altına girmemelisiniz.

Maddi kazanımlar sağlamanıza Plüton yardım edecek fakat risk aldığınız durumlarda etkisi negatif olabilir. Veya Uranüs’ün transit geçişinde kaybolan çek, karışan hesap gibi beklenmedik olaylar başınıza gelebilir. Bu sebeple işleri şansa bırakmadan sağlama almanız gerekiyor. 6 – 17 Mart doğumlu Balıklar bu durumdan daha çok etkilenecek. 6 Mart’tan önce doğan Balıklar bu etkiyi geçen sene hissetti.

ÖNEMLİ TARİHLER


7 Mart – 28 Mayıs, 3 Ağustos-28 Eylül tarihleri arası, yapılması gereken işler ve iş hayatı anlamında çok hareketli. İş değiştirme, koşullarda değişiklik, finansal anlamda önemli adımlar gündemde olabilir. Ani tepkilerden yedek planlarınız yok ise kaçının.

Yaratıcılığınız Mart ayı dolaylarında yüksek olacak. Kendinizi yeniden ifade etmeniz gerekebilir. İçinizdeki sanatçı ruh ortaya çıkabilir. Siz bunları yapmazsanız başkaları sizin yerinize ve doğru olmayan bir şekilde bunu yapabilir. Doğum günü 8 Mart civarında olan Balıklar için bu dönem uzun süre hafızalardan silinmeyebilir. Kötü alışkanlıklar edinirseniz de öznümüzdeki dönemde zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Kredi, vergi, prim, sigorta, nafaka, miras, burs, sponsorluk gibi ortak kaynak konularında güçlüklerle karşılaşabilirsiniz. Mevcut ve aniden çıkan borçlar size zor günler yaşatabilir. Veya sevdiğiniz biri, ilişkinizle ilgili söyleyeceği şeylerle sizi şaşırtabilir.

İş değiştirebilirsiniz.

Yüksek teknoloji cihazlarında sorun yaşayabilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin.

Eylül ayı döneminde, önemsiz gördüğünüz bazı şeyler ikili ilişkilerinizde veya iş hayatınızda önem kazanabilir. İlişkilerinizde bir sınavdan geçebilirsiniz. Kendinize ve karşı tarafa dürüst olursanız bunun da karşılığını alırsınız. Tanışacağınız yeni kişiler hayatınızda etkili olabilir. Eşinizin veya sevdiğiniz insanların hayatlarındaki olaylardan etkilenebilirsiniz.
Parasal anlamda değişiklikler yaşayabilirsiniz. Yaratıcılığınız sayesinde yeni şeylerle karşılaşabilirsiniz. Mart ayındaki olaylara benzeyen durumlar yaşayabilirsiniz. Sevgili Balıklar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın…

Niobe Aslı Temel